Czyszczenie filtra dystrybutora zaleca się wykonywać co 500 tys. przelanych litrów gazu LPG, lecz nie rzadziej niż co 2 lata.
Zabieg ten polega na odkręceniu obudowy filtra, wyjęciu i starannym wyczyszczeniu, umyciu wkładu filtra, który wykonany jest z siatki stalowej; należy również usunąć części metaliczne, przyczepione do magnesu umieszczonego na pokrywie z króćcami. Przed przystąpieniem do czyszczenia należy zamknąć zawory kulowe w dystrybutorze i zredukować do „zera” ciśnienie w obrębie filtra. Po zakończeniu wszystkich czynności związanych z czyszczeniem, należy przykręcić korpus filtra i/lub dokręcić śrubę odwodnienia; następnie powoli odkręcić zawory kulowe i skontrolować szczelność połączeń na rozkręcanych gwintach. Czyszczenie filtra zaleca się zlecać wykwalifikowanemu serwisowi.
Konserwacja złącza wielokrotnego zrywania polega na okresowym ręcznym „zerwaniu” złącza i przesmarowaniu go środkiem smarnym typu wazelina techniczna lub innym smarem bezkwasowym. Czynności te wykonuje użytkownik stacji we własnym zakresie z zalecaną częstotliwością co 6 miesięcy. Pamiętać należy, ażeby przed „zerwaniem” złącza wypuścić gaz z węża. Ponowny montaż złącza wykonujemy w ten sposób, że w pierwszej kolejności należy odciągnąć do tyłu tuleję na żeńskiej części złącza i w tym czasie wcisnąć do oporu część męską a następnie zwolnić tuleję.
Pomiary węży nalewczych polegają na corocznej kontroli ich wytrzymałości na ciśnienie próbne oraz pomierzyć ich rezystancję elektryczną. W metrykach przewodów elastycznych do gazu LPG zawarte są informacje i tabele dotyczące tych prób. Pomiary kontrolne należy zlecać wykwalifikowanemu serwisowi lub producentowi dystrybutora.
Konserwacja pistoletu nalewczego polega na okresowym przesmarowaniu części ruchomych pistoletu środkiem smarnym typu wazelina techniczna lub WD 40, itp. a w przypadku, gdy zaczną się pojawiać nieszczelności na połączeniu pistolet – gniazdo samochodu, należy wymienić (odwrócić) uszczelkę czołową. Jeżeli to nie poskutkuje, należy pistolet wymienić na nowy a stary przesłać do regeneracji.
Szczegółowe informacje na temat typów dystrybutorów LPG, ich wyglądu, wyposażenia i ceny znajdują się na stronach ich producentów lub sprzedawców.